NAP Sportauspuff, CH-Auslieferung, 710PS, Sitzheizung, Sitzlüftung, Panoramadach, usw.
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'993 kg |
| Kerb weight | 2'531 kg |
| Trailer load braked | 2'949 kg |
| Type approval number | 1JB314 |
| Cubic capacity | 6'166 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 59'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 522 kW / 710 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 16.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 385 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 69'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.