*** With Edition * 8 Kompletträder * CH-Fahrzeug mit Gratis Service * Neuwertiger Zustand *
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'215 kg |
| Kerb weight | 2'682 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | white |
| Mileage | 15'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 280 kW / 380 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 128'600 |
| Price | CHF 89'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.