Klappenauspuff / Chronopacket / Porsche Approved / 8-fach / Frisch ab MFK
Autotuning by G. Barone
Bahnhofstrasse 5
Lömmenschwil / SG
Tel: 071 516 11 03
Tel: 079 674 75 17
| Body style | convertible |
| First registration date | 03.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'685 kg |
| Kerb weight | 1'510 kg |
| Cubic capacity | 3'436 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 2025-04-02, 12 Monate Porsche Approved bis 01.04.2026 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 176'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 243 kW / 330 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 11.4 / 6.3 / 8.2 |
| CO2 emissions | 190 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 91'320 |
| Price | CHF 53'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.