**Leasingaktion ab 3.88**Driving Assistant**Parking Assistant**Harman/Kardon Soundsystem**Komfortpaket**Innovationspaket**
| Body style | Wagon |
| First registration date | 11.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'290 kg |
| Kerb weight | 1'950 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1BZ835 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 200000 km fortlaufende Werksgarantie Repair Inclusive 3Jahre/200'000km bis 11.2025 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 46'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.6 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 147 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 86'470 |
| Price | CHF 37'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.