CH-FAHRZEUG INKL. PORSCHE APPROVED GARANTIE AUS 1. HAND PANORAMA, 21 RAD, BOSE SOUND, ABSTANDSREGLER, SIDE+LANE ASSIST, 360 KAMERA, AIRMATIC, SITZKÜHLUNG, AMBIENTELIGHT, DAB+ VIELES MEHR.. FRISCH AB MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'030 kg |
| Kerb weight | 2'720 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1PF862 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 60 Monate oder 10000 km PORSCHE APPROVED BIS MAI 2026 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 91'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 340 kW / 462 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 3.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 25 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 41 km |
| Battery capacity | 10.8 kWh |
| Price | CHF 59'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.