**CH Auto** Frisch ab MB Service** Panorama** Sitzlüftung** Top Ausstattung** Finanzierung ab 799.-/Monat**
Autocenter Zollikofen AG
Bernstrasse 81
Zollikofen / BE
Tel: 031 910 40 10
Tel: 079 415 55 87
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'070 kg |
| Kerb weight | 2'727 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1MH822 |
| Cubic capacity | 2'925 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Gegen Aufpreis möglich |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 84'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 243 kW / 330 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 248 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 104'040 |
| Price | CHF 59'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.