**TOP Zustand* *CH Fahrzeug Gratis Service aus 2 Hand / mit Vollausstattung** **Frisch MFK* *AHK* **Leasing ab 490.- Monate*
Autocenter Zollikofen AG
Bernstrasse 81
Zollikofen / BE
Tel: 031 910 40 10
Tel: 079 415 55 87
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'950 kg |
| Kerb weight | 2'175 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 2'987 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Gegen Aufpreis möglich |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 68'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2025 |
| Fuel consumption | 9.9 / 7.3 / 8.3 |
| CO2 emissions | 219 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 80'840 |
| Price | CHF 47'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.