**Frisch ab Service** Frisch ab MFK** Panorama** 8-Fach** Finanzierung ab 799.-/Monat**
Autocenter Zollikofen AG
Bernstrasse 81
Zollikofen / BE
Tel: 031 910 40 10
Tel: 079 415 55 87
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'810 kg |
| Kerb weight | 2'580 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Cubic capacity | 2'894 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Gegen Aufpreis möglich |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 97'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 412 kW / 560 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 48 km |
| Battery capacity | 14.0 kWh |
| New price | CHF 180'900 |
| Price | CHF 79'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.