**Ab Service** Ab MFK 08.19**
Autocenter Zollikofen AG
Bernstrasse 81
Zollikofen / BE
Tel: 031 910 40 10
Tel: 079 415 55 87
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'575 kg |
| Kerb weight | 2'020 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1BB714 |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Gegen aufpreis möglich |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 261'123 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 300 kW / 408 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 08.2019 |
| Fuel consumption | 16.4 / 8.5 / 11.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 266 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 8'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.