CH-Fahrzeug, Leasing, Finanzierung und Eintausch möglich
| Body style | Coupe |
| First registration date | 07.2006 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'875 kg |
| Kerb weight | 1'550 kg |
| Type approval number | 1PF388 |
| Cubic capacity | 3'824 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 64'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 261 kW / 355 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 17.5 / 8.5 / 11.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 285 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 168'400 |
| Price | CHF 48'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.