* Ru00fcckfahrkamera * 2 Schiebetu00fcren * Tempomat * Apple Carplay/Android Auto * uvm
ah Auto AG
Kapplerstrasse 113
Ebnat-Kappel / SG
Tel: 071 444 06 22
Tel: 078 889 74 11
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'385 kg |
| Kerb weight | 1'912 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 3TA970 |
| Car-Nr. | 0694 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 330 km |
| Battery capacity | 52.0 kWh |
| New price | CHF 48'646 |
| Price | CHF 23'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.