CH-Fahrzeug - Werksgarantie - Gratis Servicepaket - Panoramadach - Anhängerkupplung
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'540 kg |
| Kerb weight | 1'951 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1JA590 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 40'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.9 |
| Energy efficiency | G |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 46'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.