Mercedes-Benz Automobili SA, Mendrisio | Merbag
Via Francesco Borromini 5
Mendrisio / TI
Tel: 091 201 54 51
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'515 kg |
| Kerb weight | 2'145 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Car-Nr. | 182064096010 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 24'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 95'918 |
| Price | CHF 63'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.