Frisch AB Mfk / Service Gepflegt / Klimaanlage / Tempomat / Navigation / Gepflegtes Fahrzeug
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'170 kg |
| Kerb weight | 1'655 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1ob321 |
| Cubic capacity | 1'956 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 194'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.3 / 4.4 / 6.8 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 179 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 42'800 |
| Price | CHF 4'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.