Frisch Ab Mfk Service Gepflegt / Klimaanlage / Tempomat / Gepflegtes Fahrzeug
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'770 kg |
| Kerb weight | 1'260 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Cubic capacity | 1'699 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 219'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.2 / 5.7 / 6.6 |
| CO2 emissions | 153 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 35'300 |
| Price | CHF 4'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.