Gepflegtes Auto mit DAB / Carplay Rückfahrkamera Umbau.
| Body style | convertible |
| First registration date | 05.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'350 kg |
| Kerb weight | 2'055 kg |
| Type approval number | 1MA147 |
| Cubic capacity | 4'691 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 34'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 338 kW / 460 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 22.5 / 9.8 / 14.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 337 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 164'400 |
| Price | CHF 88'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.