Eintauschpru00e4mie von Fr. 1'500.00 bereits abgezogen (Fahrzeug muss min. 6 Monate auf Halter eingelu00f6st sein)
Auto-Center H.R. Flückiger AG
Langenthalstrasse 61
Aarwangen / BE
Tel: 062 516 81 07
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'620 kg |
| Kerb weight | 1'354 kg |
| Type approval number | 1CL904 |
| Car-Nr. | N-0000000035-655301 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.5 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 125 g/km |
| Battery capacity | 0.9 kWh |
| New price | CHF 23'440 |
| Price | CHF 21'940 |
Note: actual equipment may differ from that listed.