NEUPREIS: CHF 60494.- / PREISVORTEIL: CHF 18194.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Zürich-Nord | Merbag
Hagenholzstrasse 111
Zürich / ZH
Tel: 044 546 80 96
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'317 kg |
| Car-Nr. | 245756660000 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 12 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 85 kW / 116 PS |
| Doors | 4 |
| Battery capacity | 60.0 kWh |
| New price | CHF 60'493 |
| Price | CHF 42'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.