NEUPREIS CHF 99880.- / PREISVORTEIL: CHF 20980.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Zürich-Nord | Merbag
Hagenholzstrasse 111
Zürich / ZH
Tel: 044 546 80 96
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'550 kg |
| Kerb weight | 2'203 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 245737185000 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 145 kW / 197 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 99'880 |
| Price | CHF 74'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.