TOP FAHRZEUG / WIE NEU / COMME NEUF / FULL OPTION
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'910 kg |
| Kerb weight | 2'537 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km GARANTIE INKLUSIVE |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 9'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 370 kW / 503 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 280'000 |
| Price | CHF 229'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.