TOP FAHRZEUG / AB MFK SERVICE / 8-FACH / 7 PLATZE / PANORAMADACH / TEMPOMAT / SITZHEIZUNG
| Body style | Van |
| First registration date | 01.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'685 kg |
| Kerb weight | 2'154 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1FK145 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km GARANTIE AUTO CENTER LEON AG + CHF 500.- AUFPREIS |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 124'880 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.9 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 152 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 43'400 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.