Première main en très bon état, Services gratuits, véhicule Suisse // Top Zustand, 1'Hand, Gratis-Service, CH-Fahrzeug
Centre Automobile Hediger & D'Andrès SA
Route du Simplon 22
Sierre / VS
Tel: 027 456 22 22
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'660 kg |
| Kerb weight | 2'157 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Car-Nr. | VO 6022 VS |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 60 Monate oder 150000 km Services gratuits 4 ans ou 100'000km |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 21'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 198 kW / 269 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 01.2025 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 57 km |
| Battery capacity | 15.0 kWh |
| New price | CHF 91'840 |
| Price | CHF 69'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.