M+V Weibel GmbH
Zelglistrasse 45
Untersiggenthal / AG
Tel: 056 282 28 71
Tel: 079 333 25 80
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 04.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'570 kg |
| Kerb weight | 1'095 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Cubic capacity | 1'197 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 22'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 5.9 / 4.3 / 4.9 |
| CO2 emissions | 113 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 20'350 |
| Price | CHF 9'669 |
Note: actual equipment may differ from that listed.