Frisch ab MFK und Service
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 06.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'470 kg |
| Kerb weight | 1'100 kg |
| Type approval number | 1TB478 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 120 Monate oder 185000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 78'050 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 53 kW / 72 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.6 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 127 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 14'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.