Frisch ab MFK. Zahnriemen und Wasserpumpe ersetzt. 8fach Bereift. 12 Monate Garantie
Autocenter Meier AG
Hauptstrasse 158
Kölliken / AG
Tel: 062 516 88 87
Tel: 079 404 74 26
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'755 kg |
| Kerb weight | 1'200 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1Rc588 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Motor-Getriebe-Turbo |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 62'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 66 kW / 90 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4 / 3.4 / 3.7 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 95 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| Price | CHF 13'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.