TOP FAHRZEUG AB MFK SERVICE 8 FACH BEREIFT
| Body style | convertible |
| First registration date | 01.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'575 kg |
| Kerb weight | 1'163 kg |
| Trailer load braked | 1'150 kg |
| Type approval number | 1CE762 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km NSA GARANTIE 500.- FR AUFPREIS |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 58'180 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 7.5 / 4.5 / 5.9 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 136 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 26'890 |
| Price | CHF 7'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.