* top Zustand * aus 1. Hand * ab MFK und Service * 7-Plätze * inkl. Winterräder * Anhängerkupplung * Rückfahrkamera * DAB+ * Navi * uvm. *
| Body style | Van |
| First registration date | 07.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'000 kg |
| Kerb weight | 2'047 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1VH379 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 96'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.6 / 6.2 / 9.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 259 g/km |
| New price | CHF 44'340 |
| Price | CHF 33'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.