Frisch ab MFK / Frisch ab Service / Servicegepflegt *Fu00fcr Fragen Tel. 076 437 90 04 Danke *
| Body style | Coupe |
| First registration date | 06.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'250 kg |
| Kerb weight | 1'955 kg |
| Type approval number | 1MA124 |
| Cubic capacity | 4'244 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Gegen Aufpreis von 499.- CHF möglich. |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 195'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 298 kW / 405 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 21.5 / 10 / 14.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 330 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 173'241 |
| Price | CHF 23'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.