***Ab MFK, Ab Service, 12 Monate Garantie, Leasing/Finanzierung möglich***
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'610 kg |
| Kerb weight | 2'201 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 008993 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 78'650 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 236 kW / 320 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 46 km |
| New price | CHF 89'126 |
| Price | CHF 44'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.