* 60KWH Batterie (nutzbar) * Leder * Ru00fcckfahrkamera * Sitzheizung * Carplay *
ah Auto AG
Kapplerstrasse 113
Ebnat-Kappel / SG
Tel: 071 444 06 22
Tel: 078 889 74 11
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'815 kg |
| Type approval number | 3MP591 |
| Car-Nr. | 1039 |
| Warranty | 24 Monate 2 Jahre auf das Fahrzeug, 8 Jahre/160'000km auf die Batterie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 85 kW / 116 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 327 km |
| Battery capacity | 60.0 kWh |
| New price | CHF 62'824 |
| Price | CHF 35'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.