Frisch geprüft als Veteranenfahrzeug! TOP Zustand.
| Body style | Coupe |
| First registration date | 11.1989 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'780 kg |
| Kerb weight | 1'360 kg |
| Type approval number | 1C3525 |
| Car-Nr. | 186303 |
| Cubic capacity | 2'500 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 21'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 108 kW / 147 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-1 |
| Price | CHF 14'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.