*CH-FAHRZEUG*NEUWAGEN*SONDERPRÄMIEN&KLEINFLOTTE BEREITS ABGEZOGEN*
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'300 kg |
| Kerb weight | 1'930 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Car-Nr. | 940 / 181 KW42 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 1 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 142 kW / 193 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 77'000 |
| Price | CHF 62'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.