19''ALU / 360°KAMERA / ACC / SIDE ASSIST / NAVI / DAB / RÜCKFAHRKAMERA / AHK SCHWENKBAR / ELEKTRISCHE HECKKLAPPE / 3-ZONEN KLIMA / APP CONNECT / LED / UVM.
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'340 kg |
| Kerb weight | 1'926 kg |
| Type approval number | 1SG798 |
| Chassis Number (VIN) | - |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 149'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2026 |
| Fuel consumption | 8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 197 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 52'170 |
| Price | CHF 23'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.