**** VÉHICULE POUR EXPORTATION, PNEUS HIVER NEUF, VÉHICULE PROPRE ****
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'850 kg |
| Kerb weight | 1'316 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1vd563 |
| Cubic capacity | 1'390 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 237'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.2 / 5.1 / 6.2 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 144 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 3'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.