Véhicule rare, état exceptionnel, Seltenes Fahrzeug, außergewöhnlicher Zustand, Leasing 369.00 CHF.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'767 kg |
| Kerb weight | 2'505 kg |
| Type approval number | 1FR201 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 46'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 300 kW / 408 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 07.2025 |
| Fuel consumption | 2.2 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 53 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Electric range | 81 km |
| Battery capacity | 20.1 kWh |
| New price | CHF 141'900 |
| Price | CHF 31'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.