Cooles Cabrio mit fortlaufender Werksgarantie bis 6.2027 und Gratis Service Paket 10J/100000Km
Jürg Pfenninger Automobile Bruno Jenny Automobile
Würenloserstrasse 4
Otelfingen / ZH
Tel: 044 840 06 72
| Body style | convertible |
| First registration date | 06.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'745 kg |
| Kerb weight | 1'461 kg |
| Type approval number | 1mw744 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km fortlaufende Werksgarantie mit Gratis Service Paket 10Jahre/100000KM Ablie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 131 kW / 178 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 06.2023 |
| Fuel consumption | 6.4 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 146 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 58'320 |
| Price | CHF 34'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.