Voiture un peu grêler, 2 roulement à changer
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 06.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'470 kg |
| Kerb weight | 1'099 kg |
| Trailer load braked | 1'100 kg |
| Type approval number | 1dc823 |
| Cubic capacity | 1'149 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 239'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 55 kW / 75 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 01.2024 |
| Fuel consumption | 7.6 / 4.9 / 5.9 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 10'300 |
| Price | CHF 1'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.