Sehr gepflegtes CH Fahrzeug ab Service mit POWER Garantie
| Body style | convertible |
| First registration date | 02.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'855 kg |
| Type approval number | 1FA151 |
| Cubic capacity | 4'297 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 2025-05-26, 12 Monate Ferrari POWER GA |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 33'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 360 kW / 490 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 13.1 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 299 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 217'200 |
| Price | CHF 109'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.