Jetzt mit 1.99 Leasing - Gratis Winterräder - Top Ausstattung - Sunroof - 5 Plätzer - 5 J. Werksgarantie, km-unbegrenzt
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'650 kg |
| Kerb weight | 2'150 kg |
| Trailer load braked | 1'110 kg |
| Type approval number | 1HC595 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 158 kW / 215 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 166 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Battery capacity | 1.5 kWh |
| Price | CHF 66'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.