Navi / Klima / Car-Connect - Ab Service, mit MFK Garantie - Das Nutzfahrzeug-Occasion-Center in Winterthur. Mit Top gepflegten Fahrzeugen.
Wässerwiesen Garage Occasions-Center
Wässerwiesenstrasse 95
Winterthur-Wülflinge / ZH
Tel: 052 511 04 71
| Body style | Minibus |
| First registration date | 01.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 1'923 kg |
| Trailer load braked | 2'800 kg |
| Type approval number | 3VJ790 |
| Car-Nr. | 7090-0 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Garantie-Verlängerung 12-24 Monaten Quality 1 Garantie - auf Wunsch auch m |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 61'700 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8 |
| CO2 emissions | 210 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 46'194 |
| Price | CHF 26'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.