Arktis Weiss, Schalensitze, Rückfahrkamera, 18 Zoll, , wunderschönes und top gepflegtes Fahrzeug
Steven Cooper AG / Cars & Bikes
Hauptstrasse 135
Escholzmatt / LU
Tel: 041 510 12 07
| Body style | Coupe |
| First registration date | 01.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'360 kg |
| Kerb weight | 1'215 kg |
| Cubic capacity | 1'798 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 221 kW / 300 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 88'000 |
| Price | CHF 63'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.