BYD Sealion 7 91,3 kWh Excellence AWD, AHK Top-Ausstattung, 4x4, etc. Freuen uns auf Ihren Besuch
Autostern AG
Zürcherstrasse 100
Altendorf / SZ
Tel: 055 511 84 50
Tel: 076 422 00 90
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'750 kg |
| Kerb weight | 2'340 kg |
| Warranty | 72 Monate oder 150000 km 72 Monate oder 150'000 km BYD Herstellergarantie 8Jahre auf Batterie und A |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 8'456 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 390 kW / 530 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 502 km |
| Battery capacity | 91.3 kWh |
| Price | CHF 49'490 |
Note: actual equipment may differ from that listed.