Anhängerkupplung - Panoramadach - Ambiente Lichtpaket - Optikpaket schwarz - Virtual Cockpit plus - S line Sportpaket - black Edition - Rückfahrkamera - Sitzheizung - elektrische Sitzverstellung - Privacy Verglasung - Verkehrszeichenerkennung - Spurassistent - ACC Abstandstempomat
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'475 kg |
| Kerb weight | 2'150 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1AL923 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 79'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.2 |
| Energy efficiency | G |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 93'000 |
| Price | CHF 37'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.