MATRIX LED Scheinwerfer - Panorama-Glasdach - 360 Kamera - Head-up - Sitz-/Lenkradheizung - Totwinkel-/Spur-Assistent - ACC Abstandstempomat - SOFT-CLOSE Automatik fu00fcr Tu00fcren - 4 Zonen Klimaautomatik - Ambiente Licht - VIRTUAL COCKPIT - Verkehrszeichenerkennung - Komfortschlu00fcssel
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'325 kg |
| Kerb weight | 2'025 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1AM953 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 47'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 5.8 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 152 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 88'000 |
| Price | CHF 34'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.