** SEHR GUTEN ZUSTAND **** AB PLATZ **
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 12.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'465 kg |
| Kerb weight | 1'120 kg |
| Type approval number | 1OB831 |
| Cubic capacity | 1'398 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 117'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 64 kW / 87 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 5.1 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 120 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 17'100 |
| Price | CHF 3'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.