AMG Line Premium Plus, Fahrassistenz-Paket Plus, Winter-Paket, uvm.
Mercedes-Benz Automobil AG, Biel | Merbag
Bözingenstrasse 85 - 87
Biel 6 / BE
Tel: 032 516 25 74
| Body style | Coupe |
| First registration date | 09.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'330 kg |
| Kerb weight | 2'040 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 311506121000 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 3'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 98'037 |
| Price | CHF 72'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.