Qashqai: 0 Promo-Leasing kumulierbar mit Lagerabverkauf von bis zu CHF 8'000.PREIS-HIT CH-FAHRZEUG SOFORT LIEFERBAR ZUM BEST-PREIS
RRG Suisse SA Glattbrugg - Neuwagen
Thurgauerstrasse 103
Glattbrugg / ZH
Tel: 0840 774 774
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'180 kg |
| Kerb weight | 1'803 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1NB585 |
| Car-Nr. | C-2683963 |
| Cubic capacity | 1'497 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Hersteller Garantie ab 1.Inv 27.03.2025 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 116 kW / 158 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.6 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 127 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 52'540 |
| Price | CHF 41'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.