NEUES FAHRZEUG / GS-LINE / GARANTIE 24 MONATE / SITZHEIZUNG / KAMERA
| Body style | Hatchback |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'620 kg |
| Kerb weight | 1'191 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km WERKSGARANTIE / GARANTIE D'USINE |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 74 kW / 100 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.7 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 127 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 22'790 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.