Achtung Automat schaltet nicht richtig ( ist fahrbar
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'260 kg |
| Kerb weight | 1'767 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1se708 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 219'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 129 kW / 175 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.6 / 6.3 / 7.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 199 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 34'190 |
| Price | CHF 1'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.