+ Ablieferungspauschale inkl. Vignette, MFK und Transport Fr. 250.00
Auto-Center H.R. Flückiger AG
Langenthalstrasse 61
Aarwangen / BE
Tel: 062 516 81 07
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Gross vehicle weight | 3'011 kg |
| Kerb weight | 2'085 kg |
| Type approval number | 3CF871 |
| Car-Nr. | N-0000000017-655301 |
| Warranty | 96 Monate oder 160000 km 8 Jahre oder km 160'000 Citroën Vollgarantie inkl. Citroën Assistance (sof |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 350 km |
| Battery capacity | 75.0 kWh |
| New price | CHF 51'877 |
| Price | CHF 43'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.